PWR-C2-640WAC=
In Stock
< tbody >
Model:PWR-C2-640WAC= Catalyst 3650 Series Spare Power Supply
Detail:640W AC Config 2 Power Supply Spare
In Stock
  • Day and night customer service
Description
PWR-C2-640WAC= Specification
Maximum output power
640 W
Input voltage range and frequency
640 W, 100 to 240 VAC (autoranging), 50 to 60 Hz
Input current
8–4 A
Output ratings
+12 V @ 20.83 A, –54 V@7.36 A
Total input BTU
2371 BTUs per hour, 695 W
Total output BTU
2183 BTUs per hour, 640 W
Storage temperature
–40 to 158° F (–40 to 70° C)
Relative humidity
5 to 96% (noncondensing)
Altitude
AC power supply: Up to 16,400 feet (5,000 m)
Net Weight
3.1 lb (1.41 kg)
Physical Specifications: Dimensions (H x W x D)
1.58 x 3.75 x 11.75 in. (4.0 x 9.5 x 29.8 cm)