PWR-C4-950WAC-R/2
| Model: | PWR-C4-950WAC-R/2 – Catalyst 9500 Power Supply |
| Detail: | 950W AC Config 4 Power Supply front to back cooling |
- Day and night customer service
აღწერა
PWR-C4-950WAC-R/2 Specifications | |
Description | 950W AC Config 4 Power Supply front to back cooling, Redundant |
Power Supply Feature | Support in the Catalyst 9500 Series |
AC power max rating | 950W |
System power consumption | 850W max |
Input-voltage range and frequency | AC 115 to 230 VAC, 50 to 60 Hz |
Power supply efficiency | 94% |
Total output BTU (Note: 1000 BTU/hr = 293W) | 2901 BTU/hr (850W) max |
Input current | AC 10A at 115VAC, 5 A at 230VAC |
Output ratings | 12V at 79A, 12V at 3A |
Output holdup time | AC = 10 ms at maximum load |
Power-supply input receptacles | AC IEC 60320 C16 |
Power cord rating | AC 15A |