VPC620-12X-00
In Stock
< tbody >
| Model: | Huawei VPC600 Series Full HD Video Cameras VPC620-12X-00 |
| Detail: | Huawei VPC620, HD Video Camera (12x Optical Zoom) VPC620-12X-00 |
In Stock
- Day and night customer service
Description
HUAWEI VPC620-12X-00 Specification | |
| Lens specifications | 2.38M pixels 1/2.8-inch CMOS imaging chip |
| Video output pixels | 1080p @ 50/60 fps,1080i @ 50/60 fps,1080p @ 25/30 fps, 720p @ 50/60 fps |
| Zoom | 12x optical plus 12x digital |
| Focal length | f = 3.9 mm to 46.8 mm |
| Lens aperture (F#) | F1.8 |
| Maximum horizontal field of view | 72º |
| Maximum Vertical field of view | 44.5º |
| Pan/Tilt range | Pan: +/-100º Tilt: +/- 30º |
| Pan/Tilt speed | Minimum pan and tilt: 2º/s Maximum pan: 80º/s, 25º/s tilt |
| Min. illumination | 2 lux (50 IRE, F1.8) |
| Signal Noise Ratio (SNR) | 59 dB |
| Shutter speed | 1/25 seconds to 1/10,000 seconds |
| White balance (WB) | Automatic and manual |
| Number of preset positions | 30 |
| Image mode | Standard, nature, vivid, scenery |
| Input voltage | 100 V AC to 240 V AC 50-60 Hz |
| Working frequency | 12 V DC |
| Power | < 20 W |
| Ambient temperature | 0ºC to 40ºC |
| Dimensions (length×width×height) | Camera dimensions: 234 mm x 163 mm x 157 mm Package dimensions: 395 mm x 225 mm x 225 mm |