HWT-D3220-10-SIU
In Stock
1T 2MP AI IR Fixed Dome Camera
  • 1 TOPS computing power
  • Supports backlight adaptation, overcast adaptation, and speed adaptation
  • 1/2.7″ CMOS sensor
  • Online loading and upgrade of algorithms
  • Day and night customer service
Description
Technical Spec
Image sensor1/2.7″ CMOS/2MP 1920(H)*1080(V)
White balanceAuto/Manual/OnePush
Digital noise reduction2D/3D noise reduction
WDR120 dB
HLC/BLCSupported/Supported
EISSupported Sensitivity levels are not supported.
Optical Defogging/Algorithm-assisted DefoggingSupported/Not Supported
Signal-to-Noise Ratio(SNR)> 45 dB
Power type12 V DC and PoE (IEEE 802.3af)
Power consumptionMaximum: 10 W; typical: 3.5 W
Operating temperature–30°C to +60°C
Operating humidity5% to 95% (non-condensing)
Surge protection4 kV
IP ratingIP67
Equipment Anti CorrosionClass C corrosion resistance
IK ratingIK10
WeightNet weight 0.8 kg; Gross weight 1kg
DimensionsDevice dimensions φ127mm x 97mm; Package dimensions 112mm x 147mm x 147mm