AR0MNTEH10100
In Stock
| Model: | Huawei Next Generation AR1200 Series Router AR0MNTEH10100 |
In Stock
- Day and night customer service
Description
AR0MNTEH10100 Specification | |
| WAN speed with services*** | 200 Mbit/s |
| Firewall Performance (large packet) | 900 Mbit/s |
| Device Switching Capacity | 8 Gbit/s |
| Slot Switching Bandwidth | SIC & WSIC slots: 2 Gbit/s |
| Number of Recommended Users | 100 |
| Fixed WAN Ports | 2 x GE |
| Fixed LAN Ports | 8 x FE (can be configured as WAN interfaces) |
| SIC Slots | 2 |
| WSIC Slots (default/max) | 0/1 |
| DSP Slots | – |
| Wi-Fi | – |
| USB 2.0 Ports | 2 |
| Mini-USB Ports | 1 |
| Serial Auxiliary/Console Port | 1 |
| Memory | 512 MB |
| Flash | 256 MB |
| Max. Power | 60W |
| PoE Power | – |
| AC Power | 100V to 240V |
| Frequency | 50 Hz/60 Hz |
| DC power | – |
| Dimensions (H x W x D) | 44.5 mm x 390 mm x 220 mm |
| Weight | 2.9 kg (without interface cards) |
| Ambient Temperature | 0°C to 45°C |
| Relative Humidity | 5% to 95% (non-condensing) |