PWR-C45-1300ACV
| Model: | PWR-C45-1300ACV Cisco Catalyst 4500 PoE Enabled Power Supply |
| Detail: | Cisco Catalyst 4500 Power Supply PWR-C45-1300ACV Catalyst 4500 1300W AC Power Supply (Data and PoE) |
- Day and night customer service
აღწერა
PWR-C45-1300ACV Specification | |
AC-input voltage | Low-line (120 VAC nominal)—85 VAC (min) to 132 VAC (max) High-line (230 VAC nominal)—170 VAC (min) to 264 VAC (max) |
AC-input current | 16 A @ 100 VAC 7 A @ 240 VAC |
AC-input frequency | 50/60 Hz (nominal) (±3 Hz for full range) |
Branch circuit requirement | Each chassis power supply should have its own dedicated, fused-branch circuit: For North America—15 A or 20 A For International—Circuits sized to local and national codes All Catalyst 4500 E-series AC-input power supplies require single-phase source AC. All AC power supply inputs are fully isolated. – Source AC can be out of phase between multiple power supplies in the same chassis, which means that PS1 can be operating from phase A and PS2 can be operating from phase B. – For high-line operation, the power supply operates with the hot conductor wired to a source AC phase and the neutral conductor wired either to ground or to another source AC phase as long as the net input voltage is in the range of 170 to 264 VAC. – Source AC can be out of phase between AC inputs on power supplies that are equipped with multiple AC inputs, which means that power cord 1 can be plugged into phase A and power cord 2 can be plugged into phase B. |
Power supply output capacity | 1300 W maximum 1050 W+ 40 W redundant mode (data) 1667 W maximum in combined mode (data) 800 W maximum each in redundant mode (PoE) 1333 W maximum in combined mode (PoE) |
Power supply output | 84.7 A @ 12 V @ (data) 12.5 A @ 3.3 V (data) 16.7 A @ –50 V (PoE) |
Output holdup time | 20 ms minimum |
Maximum kVA rating | 1.76 kVA |
Max heat dissipation | 1568 BTUs/hr |
Minimum software requirement | Cisco IOS Release 12.1(12c)EW |
Power over Ethernet (PoE) | Supported, up to 800 W (211 Cisco phones in combined mode) |
Power supply LEDs and their meanings | |
INPUT OK | Green—Source AC voltage is OK. (Input voltage is 85 VAC or greater.) Off—Source AC voltage falls below 70 VAC, is not present, or the power supply is turned off. |