N9K-C93600CD-GX
მარაგშია
Model:N9K-C93600CD-GX – Cisco Nexus 9000 Series
Detail:Nexus 9316D Spine and Leaf switch with 28p 100/40G QSFP28 and 8p 400/100G QSFP-DD
PDF Attachment:
n9k-c93600cd-gx datasheet
მარაგშია
  • Day and night customer service
Category:
აღწერა
N9K-C93600CD-GX – Cisco Nexus 9000 Series in Dubai UAE
Let us dive into the awesome features and benefits N9K-C93600CD-GX offers.
Why should you buy N9K-C93600CD-GX?
Above all, jumping on their technical specifications, the Cisco switch has a system memory of 32GB along with an SSD drive of 128 GB. And, it has 80 MB of system buffer and holds a single USB port. It has three different power supplies which are 1100W AC, 1100W DC, and 1100W HVAC/HVDC removing all the necessity of better power options.
N9K-C93600CD-GX Specification
Ports●  28 x 100/40-Gbps QSFP28 ports and 8 x 400/100-Gbps QSFP-DD ports
Physical●  System memory: 16 GB NX-OS, 24 GB ACI
●  Solid-State Disk (SSD): 128 GB
●  USB: 1 port
●  RS-232 serial console ports: 1
●  Management ports: 2 (1 x 10/100/1000BASE-T and 1 x 1-Gbps SFP+)
●  Broadwell-DE CPU: 4 cores
●  Dimensions (H x W x D): 1.72 x 17.37 x 25.5 in. (4.37 x 44.13 x 64.8 cm)
Packet buffer●  80 MB centralized buffer
●  5+1 redundancy
●  Port-side intake or port-side exhaust airflow direction
●  Hot swappable: Yes
Power●  AC:
◦   1100W Watt (W) AC power supplies (up to 2)
◦   1+1 redundancy
◦   80 Plus Platinum-rated power supplies with efficiency of 90% or greater (20 to 100% load)
◦   Frequency: 50 to 60 Hz (AC)
◦   RoHS compliance: Yes
◦   Hot swappable: Yes
◦   Port-side intake or port-side exhaust options
◦   Typical power: 590W
●  DC:
◦   1100 Watt (W) DC power supplies (up to 2)
◦   1+1 redundancy
●  High-voltage AC/DC
◦   Power: 1100W AC, 930W DC, or 1200W HVAC/HVDC
◦   Input voltage: 100 to 240V * AC or –40 to –72V DC (minimum and maximum), –48 to –60V DC (nominal)
Environmental●  Operating temperature: 32 to 104°F (0 to 40°C)
●  Nonoperating (storage) temperature: -40 to 158°F
●  (-40 to 70°C)
●  Humidity: 5 to 85% (noncondensing)