IE-2000-16T67P-G-E
მარაგშია
< tbody >
Model:IE-2000-16T67P-G-E – Industrial Ethernet 2000 Series
Detail:IP67 IE 8 10/100, 8 poe, 2 GE, with 1588 & NAT
PDF Attachment:
ie-2000-16t67p-g-e datasheet
მარაგშია
  • Day and night customer service
Category:
აღწერა
IE-2000-16T67P-G-E datasheet
IE-2000-16T67P-G-E – Industrial Ethernet 2000 Series
Related Products
IE-2000-16T67P-G-E Specification
Total Ports18
100 MB D-code16
GE X-code ports2 GE
Manufacturing licenseLAN Base
IEEE1588Yes
NATYes
PoE (+)Yes
Dimensions (H x W x D)9.5” x 11.84” x 3.2” (241.7 x 300.7 x 81.5 mm)
Weight7.28 lbs. (3.30 kg)
Hardware●  256MB DRAM with ECC memory
●  IEEE 1588v2 FPGA
●  64MB on-board flash memory
●  1GB removable SD flash memory card (optional)
Alarm●  Alarm-one alarm output relay using an M12 A Coded 5 Pin connector (Max. rated: 24VDC @ 1A/48VDC @ 0.5A)
Input voltage supported● with PoE: 44-57VDC, with PoE+ 50-57VDC
●  PWR-IE160W-67-DC=: 18-60VDC, 12A
Power rating●  0.2KVA
Power consumption●  137-150W
Connectors and cablingData cable
●  Copper 100 Base-T M12 D coded 4-pole (pin) cable connector
●  Copper GE M12 X coded-8-pole (pin)-cable connector
Alarm cable
●  M12 A-Coded 5-Pin Cable
Console cable
●  M12 A Coded 5-Pin connector
Power supply cables
●  Power cable for power source, Mini-Change A-Size single-ended cord set, 4 poles, female to pigtail, 16 AWG PVC cable.
●  Power cable to IE2000 IP67 switch: Mini-Change A-size double-Ended Cordset, 4 poles male to female. 16 AWG, TPE cable.
●  Power cable for AC-DC power source, Mini-change A-size single-ended cord set, 3 pins, female insert on one end to pigtail, 16 AWG PVC cable.
Operating temperature●  -40°C to +75°C
●   -40°C to +70°C (vented enclosure operating)
●   -40°C to +60°C (sealed enclosure operating)
●   -34°C to +75°C (200 LFM or more fan- or blower-equipped enclosure operating)
●   -40°C to +85°C (type tested to +85°C for 16 hours)
●   Altitude: Up to 13,800 feet (4570 meters)
Storage Temperature●  -40°C to +85°C