CISCO892W-AGN-E-K9 Router
< tbody >
| Model: | CISCO892W-AGN-E-K9 Cisco Router |
| Detail: | Cisco 892 GigaE SecRouter w/ 802.11n a/b/g ETSI Comp |
- Day and night customer service
აღწერა
CISCO892W-AGN-E-K9 Specification | |
| Product number | CISCO892W-AGN-E-K9 |
| Description | Cisco 892W Gigabit Ethernet security router with802.11n,ETSI compliant |
| Default and maximum flash memory | ● 256 on all Cisco 890 models; not upgradable |
| WAN | 1-port GE 1-port FE |
| LAN switch | 8-port 10-/100-Mbps managed switch |
| Separate console and auxiliary ports | ● RJ-45 |
| USB 2.0 | ● Two USB 2.0 ports available on Cisco 891, 892, and 892F models ● One USB 2.0 port available on Cisco 892FSP, 896VA, 897VA, 898EA, and 891F ● USB devices supported: ◦ USB eTokens on Cisco 891, 892, and 892F only ◦ USB flash memory |
| Wireless specifications | 2.4 and 5 GHz |
| Physical dimensions and weight | Product dimensions: Wireless models: ● H x W x D = 1.9 x 12.8 x 10.4 in. (4.8 x 32.5 x 26.4 cm) (includes rubber feet) ● H x W x D = 1.75 x 12.8 x 10.4 in. (4.5 x 32.5 x 26.4 cm) (without rubber feet; excludes antennas) ● Weight: 5.5 lb (2.5 kg) maximum |
| External power supply | Product power specifications: AC input voltage: Universal 100 to 240 VAC Frequency: 50 to 60 Hz Maximum output power: 60W Output voltages: 12 VDC Optional POE: Separate 80W POE power supply for Cisco 891 and 892 ISRs Single 125W power supply required for Cisco 896, 897, 898 and 891F for router and PoE External output voltage: 48 VDC |